Yemişkumu Plajı

Mersin’in Ayaş bölgesinde bulunan Yemişkumu Plajı, neredeyse tüm Akdeniz bölgesinin göz bebeği dersek yanlış olmaz.

Ayaş Yemişkumu Plajı’nın saymakla bitmeyecek birçok özelliği bulunmakta. Aralarından en önemlisi ise Yemişkumu Plajı’nın engelsiz bir plaj olması. Plajda bulunan engelli rampası sayesinde hayattaki tüm engellerin ortadan kalkabildiğine şahit oluyoruz.

Mavi ve yeşilin tonlarının hakim olduğu Yemişkumu Plajı çoğunlukla aile ve gençler tarafından sıklıkla tercih ediyor. Yemişkumu Plajı tarafından sunulan hizmetlerden bazıları ise; zengin içerikli menüye sahip büfe hizmeti, şezlong hizmeti, giyinme kabini hizmeti ve son olarak günlük temizlenen duş ve tuvalet hizmeti şeklinde.

Yemişkumu Plajı’nda çektiğinizi fotoğrafları bizi etiketleyerek paylaşmayı unutmayın! 

Önemli turizm merkezlerimizden olan Ayaş, Erdemli'nin yeni kasabalarından biridir. Silifkeye 30 km., Erdemli'ye 20 km., Mersin'e 60 km. mesafededir. Yaz aylarında büyük bir canlılığın yaşandığı kasabaya, ulaşım minibüs, otobüs ve özel araçlarla sağlanmaktadır.

Tarihçesi:

Yemişkumu, Ayaş Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Ayaş Elaiussa-Sebaste örenyeri M.Ö. 2. yüzyılın sonlarında kurulmuştur. Özellikle Roma ve Bizans dönemlerinde iskân görmüştür. Sit alanı içerisinde nekropol, antik tiyatro, sarnıçlar, su kemerleri vs. yer almaktadır. İtalyan bir heyet tarafından 1995 yılında bilimsel kazı çalışmaları başlatılmıştır. Ayaş kasabasında adım atılan her yer tarihi dokuya sahiptir.

Hizmetlerimiz

  • Sahil şeridi üzerinde konumlandırılmış büfelerimizde Sizler için özenle hazırlanan sıcak-soğuk içecekler ve aperatif yiyecekler.
  • Duş, wc ve duşa kabin hizmeti
  • Cankurtaran ve güvenlik hizmeti
  • Şezlong hizmeti

0  Yorum

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol.
Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)