Kızkalesi Plajı

Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı olan Kızkalesi Türkiye’nin görülmesi gereken 100 yapısı arasında yer almakla birlikte Unesco tarafından da geçici miraslar listesine kabul edilmiştir. Erdemli merkeze 23 km uzaklıkta olan Kızkalesi Plajı görülmeye değer plajlarımızın başında gelmektedir.

‘’Mersin’de nerede denize girilir? Mersin’in en güzel denizi nerededir? ’’gibi sorulara cevabımız kesinlikle Kızkalesi Plajı’dır. Ziyaretçilerinin hem göz zevkine hem de tarihsel boyutu ile zihinlerimizin derinliklerine dokunan Kızkalesi Plajı, Mersin ve birçok çevre iller tarafından yıl boyu ziyaret edilmektedir. Gelelim Kızkalesi Plajı’nın saymakla bitmeyen özelliklerine…

Kızkalesi Plajı sadece ziyaretiler tarafından değil, çevre koruma alanı tarafından da takdir edilmektedir. Kızkalesi Plajı 1 mavi bayraklı plajdır. Mavi bayraklı plaj ise temiz deniz suyu ve güvenilir ortam anlamına gelmektedir.

Kızkalesi Plajı, yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmesi ile beraber engelli vatandaşlarımızın da sıklıkla tercih ettiği yerler arasındadır. Alanda engelli rampası bulundurması ile tüm engelleri ortadan kaldıran Kızkalesi Plajı’nın büfe, giyinme kabini, günlük temizlenen duş ve tuvalet hizmeti gibi hizmetleri de mevcuttur.

Bu doğa harikası plajı ziyaret ettiğinizde gönlünüzce eğlenirken çektiğiniz fotoğraf ve videoları bizi etiketleyerek paylaşmayı unutmayın! 

Haritada Konumu

0  Yorum

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol.
Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)