Vahap SEÇER Kimdir?

Vahap Seçer; 5 Ekim 1963 tarihinde Tarsus’ta doğdu. İlköğrenimini Tarsus Hürriyet İlköğretim Okulu’nda, orta öğrenimini Cengiz Topel Lisesi’nde yapan Seçer, liseyi Adana’da Motor Teknik Lisesi’nde yüksek öğrenimini ise Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tamamladı.

Kahramanmaraş Pazarcıklı bir ailenin evladı olan Meral Seçer ile evli olan Seçer 1991 ve 1996 doğumlu iki erkek evlat sahibidir. Çocuk yaşlarda kunduracı çırağı olarak çalışma hayatına başlayan Vahap Seçer, üniversite eğitimi sürecinde mesleğiyle ilgili alanlarda çalışıp eğitimini tamamlamıştır.

Henüz 24 yaşında iken Seçer Tarım ve Yağ Sanayi A.Ş’yi 1987 yılında kurmuş olan Seçer, genç yaşlarında ilgi duyduğu siyasette DSP ve CHP’nin İl ve İlçe örgütlerinde ilçe başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği de dahil, her kademede görev almıştır. CHP’de Kurultay Delegeliği, Parti Meclisi Üyeliği de yapan Vahap Seçer; 2007 yılında gerçekleştirilen Genel Seçim için Mersin’de yapılan Ön Seçim Yoklaması’nda 1. Sıradan çıkarak milletvekili adayı olmuş ve 23. Dönem’de CHP Mersin Milletvekili olarak görev almıştır. Seçer, 2011 yılındaki Genel Seçimde de CHP Mersin Milletvekili olarak TBMM’de görev yapmıştır. Meclis’te Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yapan Seçer, siyasi sorumluluk bilinciyle 2017 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili anayasa değişikliğine ilişkin referandum sürecinde “Hayır” kampanyasında sahada aktif rol almıştır.

Seçer, 4 Ocak 2019 tarihinden itibaren CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır. Çağdaş, laik ve yurtsever gençlerin yetişmesine yardımcı olmak amacıyla faaliyetleri sürdüren Tarsus Güçbirliği Vakfı’nın kurucusu olan Vahap Seçer, halen vakıfta Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı da sürdürmektedir. Seçer’in çok sayıda önemli mesleki, sosyal dayanışma projesinde de imzası bulunmaktadır.

 

0  Yorum

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol.
Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)