Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli kullanımına uygun hale getirilen uluslararası standartlardaki engelli plajlar ziyaretçi akınına uğradı. Ankara ve Şanlıurfa’dan tatil yapmaya gelen engelli bireyler Kızkalesi sahilinde rahatça denize girerek doyasıya eğlendi. Kısa süre önce engelsiz hale getirilen Kızkalesi ve Susanoğlu plajları ile tüm Türkiye’den takdir toplayan Büyükşehir Belediyesi, uluslararası standartlardaki engelli plajlarında şehir dışından gelen engelli misafirlerini ağırlamaya başladı. Ankara ve Şanlıurfa’dan gelen yaklaşık 100 kişilik engelli grubu, Kızkalesi’nde kendileri için oluşturulan engelsiz plajda bir hafta boyunca tatilin tadını çıkardı.

Plajda denize giren, güneşlenen ve doyasıya eğlenen engelli bireyler denizin, kumun ve güneşin tadını ilk defa bu kadar rahat ve sorunsuz çıkardı. Birlikte eğlenerek tatilin tadını çıkaran engelli bireyler ve aileleri yapılan bu hizmet için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ettiler. “Hiç kimseye muhtaç olmadan denize girebiliyorum” Kızkalesi’ne tatil yapmak için ilk kez geldiğini ve Mersin’in her yönüyle engelsiz bir kent olduğunu belirteren Durmuş Aytekin, “Her şeyi ile çok güzel bir memleket, çok beğendim. Buraya gelince plajın biz engelliler için uygun hale getirildiğini gördüm.

Ben daha önce Ege’ye ve Akdeniz’e de tatile gittim ama böyle bir hizmet ilk defa görüyorum. Burada engelli duş kabini de var engelli tuvaleti, bize uygun rampalar, denize girme aparatı ile hepsi birbirinden güzel hizmetler. Burhanettin Kocamaz Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi. “Kocamaz Başkan Gerçekten duyarlı Bir Başkan”

0  Yorum

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol.
Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)