Mersin Büyükşehir Belediyesi, şifalı suyu ile bilinen, Mersin’den ve şehir dışından pek çok misafiri ağırlayan İçme Mevkiinde, 1992 yılından beri görülen, Swift-Tuttle kuyruklu yıldızının arda kalan kalıntılarından oluşan ve en önemli doğa olaylarından biri olan meteor yağmurunu izlemek isteyen kampçılar için çadırlar kurarak, etkinlik gerçekleştirildi. Erdemli Sıraç Mahallesi İçme Mevkiinde gerçekleştirilen kampta bir araya gelen vatandaşlar, müzik, dans ve eğlence eşliğinde meteor yağmurunun oluşacağı anı bekledi. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Kent Konseyi ve Doğaya Kaçalım Grubu’nun ortaklaşa düzenlediği kampa katılımcılar, belediyenin tahsis ettiği servislerle geldi. Çadırı bulunmayan vatandaşlar, MBB Denizkızı Turizm A.Ş tarafından kurulan yaklaşık 80 çadıra yerleşerek, doğanın ve yeşilliğin tadını çıkardı.

MBB Denizkızı Turizm A.Ş, tarafından alana kurulan çadırlara yerleşen vatandaşlar, meteor yağmurunun izlenmesi için minderlerin hazırlandığı zeminde kamp ateşi yakarak, eğlenceli saatler geçirdi. Kamp ateşinin etrafında toplanan doğaseverler, şarkılar söyleyip, kamp oyunları oynayarak, doğa ile iç içe bir gece geçirdi. Meteor yağmuru saatinin yaklaşması ile minderlerin üzerine yerleşen kampçılar meteor yağmurunu heyecanla izledi.

İçme Mesire Alanı’nın doğal güzelliklerinin ve şifalı suyunun korunması, doğa tutkunu insanların bölgeye gönül rahatlığı ile gelebilmesi için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, alanı şifa turizminin yanı sıra kamp turizmine de uygun hale getirmesi ile doğa tutkunlarından ve vatandaşlardan tam not aldı.

0  Yorum

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol.
Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)